قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99

بر اساس جدول زمان بندی سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور 99 از 16 بهمن ماه شروع شده تا 24 بهمن ادامه خواهد داشت ، بنابراین متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد باید در این بازه زمانی ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش انجام دهند .

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 99

نحوه ثبت نام کنکور 99 به صورت اینترنتی و به این شکل است که متقاضیان می بایست پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org ، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند . داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 99 و دریافت سریال اعتباری وارد بخش ” سراسری “ در سایت سازمان سنجش شده و با کلیک کردن روی گزینه ” ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ ” ، مراحل ثبت نام خود را آغاز می کنند . هر داوطلب ، بر اساس علاقه حداکثر می تواند در سه گروه آزمایشی یعنی یک گروه اصلی از بین گروه های ( تجربی ریاضی ، انسانی ) و دو گروه آزمایشی شناور از بین گروه های ( هنر ، زبان ) ثبت نام و در آزمون مربوط به آن شرکت نماید .

زمان برگزاری کنکور 99 هر گروه آزمایشی نیز در اطلاعیه های بعدی سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید . به داوطلبان توصیه می کنیم قبل از تکمیل فرم ثبت نام ، فرم پیش نویس درج شده در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور 99 را تکمیل نمایند تا در زمان ثبت نام اینترنتی به مشکل برخورد نکنند . این فرم از قسمت های مختلفی شامل اطلاعات فردی ، سهمیه ، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی یا کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم واطلاعات مربوط به محل سکونت تشکیل شده که متقاضیان می بایست در ثبت این اطلاعات نهایت دقت را به کار گیرند .

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 99

کلیه متقاضیان ثبت نام کنکور 99 تنها در حالتی مجاز به ثبت نام هستند که کلیه شرایط ثبت نام را داشته باشند . این شرایط شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام می شود . اعتقاد به اسلام یا یكی از ادیان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، عدم احراز فساد اخلاقی ، عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران  و شرایطی از این قبیل جز شرایط عمومی ثبت نام در این کنکور است .

مهم ترین و اصلی ترین شرایط اختصاصی کنکور 99 شامل موارد ذیل است :

​دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید یا مشغول به تحصیل بودن در دوره مذکور با شرط فارغ التحصیلی حداکثر تا 31 شهریور 99 یا دارا بودن مدرک کاردانی و یا مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم می باشد .

دانشجویان دوره روزانه حق ثبت نام در کنکور 99 را نداشته و در صورت تمایل می توانند پس از انصراف قطعی در این آزمون ثبت نام نمایند .

پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه کنکور 98 در صورت شرکت در کنکور 99 حق انتخاب رشته محل های روزانه را نداشته و تنها در صورت رفع محرومیت کنکور سراسری از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب این دوره خواهند بود .

ضمناً به متقاضیانی که درخصوص شرایط انصراف و تحصیل مجدد رایگان در کنکور 99 سوالی دارند توصیه می کنیم مقالات تحصیل مجدد ، شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد رایگان مطالعه نمایند .

مراحل بعد از ثبت نام کنکور سراسری 99

بعد از ثبت نام کنکور سراسری ، داوطلبان باید از زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور 99 مطلع باشند . بعد از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 99  ، آزمون احتمالا مانند سال گذشته در تیرماه ماه برگزار می شود . دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور 99 نیز بعد از برگزاری کنکور بر روی سایت سنجش قرار گرفته و شرکت کنندگان می توانند با بررسی سوالات و پاسخنامه منتشر شده ، از نرم افزار تخمین رتبه هیوا استفاده نموده و رتبه تقریبی خود را بدست آوردند و با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری هیوا از شانس قبولی خود مطلع شوند .

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ، مسیر داوطلبان تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد از هم جدا می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد شده اند ، می توانند به صورت جداگانه در سایت های سنجش و دانشگاه آزاد فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند . نتایج نهایی کنکور سراسری 99 و نتایج نهایی دانشگاه آزاد 99 نیز احتمالا در شهریور ماه اعلام خواهد شد .

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی برتران در زمان ثبت نام کنکور 99 آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان بوده و با برنامه ریزی دقیقی که برای متقاضیان انجام می دهند آن ها را به کسب رتبه قبولی در مرحله اعلام نتایج کنکور 99 نزدیک خواهند کرد . داوطلبان برای ارتباط با کارشناسان این مرکز می توانند از سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی برتران استفاده نمایند .

شماره تماس جهت ارتباط با کارشناسان مجموعه با شماره 9099072840 در تماس باشید.

Call Now Buttonتماس از کل کشور 9099072840